Listina z roku 1239
Stanětice
 Dnes je sobota 20.04.2024, svátek má Marcela
Stránky již shlédlo 1327828 lidí. Dnes 849 návštěvníků.

Akce8.9.2012  - Mladí hasiči na hře Plamen
Reprezentanti okrsku Zahořany se zúčastnili soutěže Plamen, která se konala 8. září na koupališti v Hluboké. Reprezentační tým zastupovali mladí hasiči z Oprechtic, Zahořan a Stanětic. Celá soutěž byla zaměřena na prověření jednotlivých družstev v požárním útoku s použitím vody.
Naše reprezentační družstva neočekávala výrazný úspěch, neboť se doposud takové soutěže neúčastnila - v okrsku je bohužel zakořeněná averze vůči provedení požárního útoku s vodou. Děti se snažily ze všech sil natrénovat v krátkém čase tento požární útok, avšak vybavení, které jim mohl okrsek poskytnout, evokovalo spíše pocit, že budou na soutěži připomínat družstvo z minulého století, jakousi parodii na skutečné soutěžící. Více než plnohodnotní soupeři byli tak v očích ostatních družstev k pobavení. To se projevilo i při prvních pokusech, které z technických důvodů nemohly dokončit. Při
druhém pokusu ale díky své odhodlanosti, bojovnosti a smyslu pro čest dokázaly překonat tento výrazný handicap a vybojovat místa velice cenná, uvážíme-li okolnosti, které tento boj provázely. Starší žáci vybojovali 3. místo, mladší žáci 4. místo z celkových 12 zúčastněných družstev. Dokázali, že umí dosáhnout úspěchu i na okresní úrovni.


vloženo: 8.9.2012  

 

Galerie

Mladí hasiči na hře Plamen - Hluboká

Právě jste na stránce č. 3

Stanětické nej...

Kostel a socha sv. Kunhuty
Koupaliště
Dvůr
Škola
Víceúčelové zařízení
Listina z roku 1239
Prof. JUDr. Jiří Hoetzel
Jakub (Jack) Flor
Jiří Šlégl
Božena Němcová ve Staněticích
Hasičská kronika 1880 - 1961
Kronika obce 1925 - 1974

Odběr novinek | RSS | Mobilní verze | Přihlásit se | Mapa stránek

Stanětice ©