Listina z roku 1239
Stanětice
 Dnes je středa 19.06.2024, svátek má Leoš
Stránky již shlédlo 1363911 lidí. Dnes 128 návštěvníků.

ČlánkyNávštěvníci infocentra besedovali o Jacku Florovi

Kdyně - V pozdním mrazivém úterním odpoledni 27. února si mohli návštěvníci, kteří dorazili do kdyňského infocentra, vyslechnout zajímavou přednášku o životě lesníka Jakuba "Jacka" Flora.

Flor vydal v první polovině 20. století několik knih pod jménem Jack Flor. Přezdívku Jack si přivezl z bojů v první světové válce, kterých se zúčastnil na italské frontě. Jeho knihy postupně vycházejí v novém vydání zásluhou Hany Hoffmannové, která besedu moderovala. Přítomné seznámila s knihami Jacka Flora a částí jeho života, neboť další životní peripetie stanětického spisovatele se posluchači dozvědí až příští rok, v druhém díle besedy.

Hana Hoffmannová, praneteř Jakuba Flora, pokračuje ve vydávání jeho knih, které napsal před téměř osmdesáti lety. Během úterní besedy představila knihy, které již vyšly, a zároveň i ty, jež vyjdou v nejbližších letech. Kniha s názvem Zelený život je téměř vyprodaná a žádný dotisk už zřejmě nebude. I další dvě knihy - Oběť soucitu a Na Jarčině vyhlídce - se těší zájmu čtenářů.

» Domažlický deník

vloženo: 2.3.2018  

 

Stanětické nej...

Kostel a socha sv. Kunhuty
Koupaliště
Dvůr
Škola
Víceúčelové zařízení
Listina z roku 1239
Prof. JUDr. Jiří Hoetzel
Jakub (Jack) Flor
Jiří Šlégl
Božena Němcová ve Staněticích
Hasičská kronika 1880 - 1961
Kronika obce 1925 - 1974

Odběr novinek | RSS | Mobilní verze | Přihlásit se | Mapa stránek

Stanětice ©